Jesteś tutaj: Start Kilka słów o teatralnych zmaganiach naszych uczennic

Kilka słów o teatralnych zmaganiach naszych uczennic

Share

Dnia 15 listopada odbyła się już kolejna edycja organizowanego przez I LO w Kartuzach Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Języku Niemieckim Drama 2018. Wydarzenie patronatem objęli starosta kartuski -  Janina Kwiecień oraz Konsul Generalnej Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.

Współorganizatorem inicjatywy  było Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach i Centrum Herdera w Gdańsku. W przeglądzie „Drama“ wzięły udział zespoły ze szkół ponadgimanzjalnych i podstawowych. Poszczególne drużyny wybierały na swój temat przewodni głównie motywy zaczerpnięte z życia szkoły, wzorowały się również na popularnych bajkach braci Grimm i znanych skeczach.

Dziewięcioosobowa grupa z naszej szkoły poruszyła tematykę związaną z nałogami, problemami nastolatków w domu i szkole. Jak mówi Wiktoria Ziegert z klasy III TŻ:

„Chciałyśmy z przyjaciółkami oraz naszą nauczycielką, p. Martą Młyńska w inny, niekonwencjonalny sposób przedstawić problemy i rozterki naszych rówieśników. Najtrudniejsze w przygotowaniu do naszego krótkiego przedstawienia było odpowiednie wyrażenie uczuć, emocji, praca nad gestami i mimiką oraz opanowanie dialogów w języku niemieckim. Jednak było warto, nasz zespól podjął nowe wyzwanie i spróbował swoich możliwości w innej formie”.

Komisja konkursowa brała po uwagę takie aspekty przedstawień jak: oryginalność, pomysłowość, scenariusz i reżyserię, interpretację utworu i kulturę słowa, ruch sceniczny, dykcję, mimikę, gesty, użycie kostiumów, scenografii, muzyki, śpiewu, tańca. Oceniano również grę aktorską i poziom języka niemieckiego. 

Komisja przyznała pierwsze miejsca w dwóch kategoriach oraz wyróżnienia dla najlepszych aktorów. Jedno z wyróżnień otrzymała odtwórczyni głównej roli, Daria Ciszkowska  - uczennica klasy III TE. Nasza grupa otrzymała wyróżnienia, pamiątkowe dyplomy oraz słowniki.

Jak powiedział Konfucjusz: „Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku”, nam się udało.. ;)

                                                                                                                 Wiktoria Ziegert

imageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Kilka słów o teatralnych zmaganiach naszych uczennic