Jesteś tutaj: Start Zajęcia profilaktyczne na temat FAS

Zajęcia profilaktyczne na temat FAS

Share

24 i 25 września gościliśmy studentkę Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego panią Aleksandrę Sugier, która przeprowadziła zajęcia profilaktyczne dla uczniów wszystkich klas na temat zagrożeń na etapie rozwoju prenatalnego. Prowadząca w merytoryczny, a jednocześnie w bardzo przystępny sposób podjęła temat zdrowia prokreacyjnego, rozwoju płodu i jego nieodwracalnych uszkodzeń, jakie może spowodować nieświadome lub nieodpowiedzialne postępowanie przyszłej mamy, ale także przyszłego ojca. Szczególną uwagę zwróciła na FAS, czyli płodowy zespół alkoholowy, który jest nieodwracalną konsekwencją spożycia w ciąży alkoholu.

 

Wiedza uzyskana podczas zajęć z pewnością przyda cię uczniom w przyszłości, a jeżeli już teraz podzielą się nią z najbliższym otoczeniem, być może uchronią kogoś przed konsekwencjami niewłaściwego postępowania w ciąży.

Mariola Kałduńska – pedagog szkolny

imageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Zajęcia profilaktyczne na temat FAS