Jesteś tutaj: Start Dzień Sportu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

Dzień Sportu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach

Share

W piątek 21 września 2018 roku na boisku szkolnym odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego.

 

Zabawę rozpoczęliśmy od rozgrzewki, którą przygotowali uczniowie IV TE Maciej Huczyk i Szymon Marszałkowski. Imprezę prowadziły Wioletta Czaja z klasy IV TŻA oraz Katarzyna Cirocka z IV TE, natomiast nad nagłośnieniem tradycyjnie już czuwali Adrian Warczak i Szymon Wilczewski z IV TŻA.

Podczas tegorocznego Dnia Sportu boisko szkolne zmieniło się w miejsce z różnymi formami aktywności sportowej oraz pomysłami na dobrą zabawę i spędzenie wolnego czasu.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w 21 konkurencjach indywidualnych i drużynowych, które były tak dobrane, aby zawierały zabawy skoczne, rzutne, bieżne, wytrzymałościowe, sprawnościowe, zręcznościowe i siłowe. Ponadto po raz pierwszy w historii szkoły przeprowadzono konkurencje z wykorzystaniem dmuchanych urządzeń rekreacyjnych takich jak: bungee run, ścianka wspinaczkowa, gigantyczne piłkarzyki, colosseum oraz sumo.  Jesteśmy wdzięczni  i dziękujemy panu Przemkowi Kowalczukowi, który odpowiadał za zorganizowanie tych dodatkowych atrakcji.

Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali sędziowie – nauczyciele ZSP w Sierakowicach.

Głównym celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, integracja społeczności szkolnej przez wspólną zabawę, kształtowanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, a w szczególności zasady fair - play oraz wdrażanie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

Każdy mógł znaleźć odpowiednią dla siebie konkurencję, za którą dana klasa otrzymywała punkty w rywalizacji międzyklasowej.

Tego dnia uczniowie świetnie się bawili, aktywnie rywalizowali i dopingowali się nawzajem, a pogoda dopisała jak nigdy wcześniej.

Po zsumowaniu punktów za poszczególne konkurencje klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce zdobyła klasa IV TE

II miejsce klasa III TE

III miejsce klasa II TE

Zwycięzcom gratulujemy! Nagrody i dyplomy dla wszystkich uczestników Dnia Sportu zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.
Dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia i pokazali, że warto znowu spotkać się za rok.

 Kamila Gilmajster

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

Newsletter

Chcesz być informowany na bieżąco o wydarzeniach w naszej szkole ? Zapisz się do newslettera

Kontakt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
ul. Dworcowa 3
83-340 Sierakowice

  • T: 58 6816270

Znajdź nas

Bądź zawsze na bieżąco. Dołącz do nas w sieciach społecznościowych...

Dziennik elektroniczny

Informacje dla rodziców i uczniówJesteś tutaj: Start Dzień Sportu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach